Bize Yazın!

Lütfen güvenlik kodunu, kutucuğa giriniz

DmFus

Hizmet Talep Edin!

Lütfen güvenlik kodunu, kutucuğa giriniz

DmFus

Bakım

Bakım

Sistemlerde beklenen performanstaki zamana bağlı düşüşleri, ya hedeften sapma başladığı anda hemen, ya da daha sapma bile olmadan ortadan kaldırmak için yapılan müdahaledir.

TFM' nin Teknik İşletme anlayışı “Bakım” kavramına önem ve öncelik vermek üzerine kuruludur. Bu kapsamlı yaklaşım sayesinde teknik alt yapı sistemlerinin, üreticilerinin öngördüğü kullanım ömrü süresince önemli bir arıza yaşamadan ya da yenileme gerektirmeden çalışır durumda olmasını sağlar.

Bakım periyotları sistemin ihtiyacı ve imalatçı firmanın öngördüğü periyotlar göz önünde bulundurularak Koruyucu ve Önleyici Periyodik Bakım çalışmaları TFM tarafında iki ayrı yöntemle yapılır;

1.TFM' nin kendi personeliyle sözleşme kapsamında ki Koruyucu ve Önleyici Bakım çalışmaları.

2.TFM teknik personelinin kontrolünde anlaşmalı firmalar tarafından yapılan Koruyucu ve Önleyici Bakım çalışmaları.

Sistemlere yapılan bakımlar şu şekilde kategorize edilir;

Önleyici (Preventive Maintenance);

Cihazların üretici firmalarının öngördüğü aralıklarla, öngörülen şekilde yapılan periyodik, koruyucu bakım faaliyetleridir.

Kestirimci (Predictive Maintenance);

Yakın zamanda arızalara neden olabilecek sorunların, henüz arıza ortaya çıkmadan, çeşitli yöntemlerle tespit edilerek giderilmesi faaliyetleridir. Cihaz veya sistem durmadan veya planlı kısa süreli duruşla sorun giderileceği için, sürekli çalışan sistemlerde periyodik koruyucu bakımın yanı sıra uygulanması çok uygundur.

Hizmet Talep Edin!