Bize Yazın!

Lütfen güvenlik kodunu, kutucuğa giriniz

YRVDn

Hizmet Talep Edin!

Lütfen güvenlik kodunu, kutucuğa giriniz

YRVDn

Teknik Yedek Parça Ve Malzeme Temini

Teknik Yedek Parça Ve Malzeme Temini

Hizmetlerin daha verimli ve süratli yerine getirilebilmesi için işletilecek sistemlerde zaman içerisinde ihtiyaç duyulacak yedek parçalar ve sarf malzemesinin belirli stok seviyelerinde depolanması gerekmektedir.

Bu depolama ve satın alma TFM tarafından yapılabileceği gibi müşterilerimiz tarafından da yapılabilir. Aşağıda belirtilen dört ayrı yöntemden biri seçilir.

Depo Kontrolü ve Satınalma TFM;

TFM tarafından belirlenen minimum stok seviyeleri müşterinin onayıyla TFM tarafından malzeme alımı yapılarak depo girişleri yapılır. Alımın yapıldığı ay sonunda bu malzeme bedeli müşteriye fatura edilir. Bu durumda, müşteri istediği an veya periyodik depo sayımı yapabilir. Acil gerekli malzeme müşteri onayı alınarak TFM tarafından aynı şekilde temin edilir. Tüm piyasa araştırması ve malzeme nakli TFM tarafından yapılır.

Malzeme Satışı TFM;

TFM kendi malı olan malzemelerden oluşan bir depo oluşturur. İhtiyaç duyulan tüm malzeme bu depodan TFM tarafından sağlanır. Bu alternatifte müşteri “sıfır” stok seviyesiyle işlerini yaptırır. Müşteri onayıyla kullanılan malzeme ay sonunda TFM tarafından piyasa şartlarında fiyatlandırılarak fatura edilir. Tüm piyasa araştırması ve malzeme nakli TFM tarafından yapılır.

Depo Kontrolü TFM - Satın Alma Müşteri;

TFM tarafından belirlenen minimum stok seviyeleri müşteri tarafından malzeme alımı yapılır. Bu durumda, müşteri istediği an veya periyodik depo sayımı yapabilir. Acil gerekli malzeme müşteri tarafından aynı şekilde temin edilecektir. Tüm piyasa araştırması ve malzeme nakli müşteri tarafından yapılır.

Depo Kontrolü ve Satın Alma Müşteri;

TFM tarafından belirlenen minimum stok seviyeleri müşteri tarafından malzeme alımı yapılarak depo girişleri yapılacak. Bu durumda, TFM, müşterinin kontrolündeki depodan ihtiyaç halinde malzeme çekecektir. Acil gerekli malzeme müşteri tarafından aynı şekilde temin edilecektir. Tüm piyasa araştırması ve malzeme nakli müşteri tarafından yapılır.

Hizmet Talep Edin!